Yeni Yılda Bayilik Alacaklar Neye Dikkat Etmeli?

Yeni Yılda Bayilik Alacaklar Neye Dikkat Etmeli?

2020 yılının gelmesi ile birlikte birçok konuda yeni ve sürpriz gelişmeler yaşandı. Bir Franchise alarak herhangi bir zincire katılacak, bir sistemin bayisi olacak bireyler ise en çok bu alanda yaşanan gelişmeleri takip ettiler. 2020, hem finansal, hem kamusal değişiklikleri beraberinde getirdi. Peki, yeni yılda bayilik alacaklar neye dikkat etmeli? Yenilikler karşısında fikir değişimi yaşanmalı mı? Bayilik almak 2020 için doğru bir karar mı? İşte tüm bu soruların cevabı.

2020’de Bayilik Veren Firmalar Olacak mı?

Bayilik almak, hazır bir sistemin üzerine inşa edilen, yeni bir şube ile eşdeğer bir gelişmedir. Sizlere bayilik sunmak üzere yola çıkan, hem kendi büyümeleri hem de büyürken şubesel masraflardan kurtulmak isteyen firmalar, bayilik vermeye devam ediyorlar. 2019 yılında bayilik veren firmaların büyük çoğunluğu, 2020 yılında da bayilik vermeye devam edecek.

Bayilik Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Büyümeyi hedef haline getiren, şubeler aracılığı ile üretimin sürümünden kazanan ve sürümden kazanırken, size de uygun mali koşullar ile satışını gerçekleştireceğiniz ürünü satan bayiler, bayilikleri aracılığı ile sizlerin büyümesini önemsiyor. Bu sebeple bir zincirin parçası haline gelmek ve bayi olmak söz konusu olduğunda, en dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlar;

  • Zincirin güvenilirliği
  • Zincirin iş alanı
  • Zincirin hangi gruba ait olduğu
  • Hangi ülkenin para birimi ile bayilik verildiği
  • Satışı gerçekleştirilecek ürünün veya ürünlerin pazar payı
  • Satışı gerçekleştirilecek ürünün emsal fiyatları
  • Ürün veya hizmete dair rekabet
  • Bayilik için verilecek üyelik bedeli

Bu tür bilgiler, bayi olurken ya da bayilik alırken oldukça önemli kriterlerdir.yeni-yilda-bayilik-alacaklar-neye-dikkat-etmeli

Bayilik Almak Mantıklı mı?

Bayilik almak ve bir sistemin parçası olmak, doğru tercih yapılması ve uygun kriterler baz alındığında oldukça cazip bir uygulamadır. Kurulu bir düzenin belirli bir lokasyonda bulunan şubesi olmak, sizleri reklam ve üretim maliyetlerinden kurtaracağı gibi bu sayede hızlı ve güvenilir bir şekilde büyüyebilmenize de olanak tanır.

2020’de En Mantıklı İş Alanları

Türkiye’de bayilik verilen iş kollarında en makul, en mantıklı ve en garanti sektörler, gıda, su, fason üretim, kahve ve alkolsüz içecek mekânları, fast food zincirleri ve büyük markaların kozmetik zincirleridir.

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir