Turizm Acente Bayiliği Almak

Turizm Acente Bayiliği Almak

Turizm Acente Bayiliği Almak

Turizm acente bayiliği almak, iş fikirleri açısından günümüzde tercih edilen bayilik modellerindendir. Turizm sektörünün de gün geçtikçe müşteri potansiyelindeki artışlar bu alandaki açıkları doğurmaktadır. Bu açıklar nedeniyle sektörde yapılan doğru ve araştırılmış yatırımlar kazanç sağlamaktadır. Acente bayiliği almak, turizm sektöründe yatırım yapmak için atılacak ilk adımlar arasında yer alır.

Turizm sektöründe acente bayiliği için iki seçenek önümüze gelmektedir. Bunlardan birincisi bilet satışı yapılan bayilikler, ikincisi ise tur ve organizasyon düzenleyip o turların satışını yapan bayiliklerdir. Sizler bu iki hizmetten ikisini de aynı anda acente bayiliğinizde verebilirsiniz. Bu iki seçenek arasında en esnek ve müşterisi bulunduğunda kar oranı yüksek olan model, tur satışı yapan acente bayilik modelidir. Çünkü bilet satışında fiyatların sabit olması nedeniyle kâr marjı sınırlıdır. Tur satışı yapılan turizm acente bayiliği modelinde ise fiyatlar tamamen acentenin inisiyatifindedir.

Bilet Satışı Yapılan Turizm Acente Bayiliği

Bu bayilik modelinde genel olarak turizm ve seyahat piyasası içerisinde insanların ihtiyaçları olabilecek biletlerin satışının yapılması yer almaktadır. Bu biletler arasında uçak biletleri, gemi biletleri, otobüs biletleri, bazı bölgesel konser biletleri, tren biletleri gibi seyahat alanındaki bilet çeşitleri vardır. Bu acente bayiliğinin kar oranı ortalama %15 ila %25 arasında olmaktadır. Alınan acente bayiliğine göre bu oranlar değişecektir.

Tur Satışı Yapılan Turizm Acente Bayiliği

Tur satışı yapılan bayilik modellerinde, bazı bölgelere turlar düzenlenerek gelir elde edilmeye çalışılmaktadır. Bu turlar arasında kültürel turlar, kayak turları, gemi turları, deniz ve okyanus turları, tarihi bölge turları, günü birlik turlar, yüzme turları, dağ yürüyüşü turları, bisiklet turları gibi seçenekler yer alabilmektedir. Bu turların tüm organizasyonları acente tarafından yapılır ve her şey dahil konsepti ile müşterilere sunulurlar. Bu acente bayiliğindeki kar oranı acenteye ve turun fiyatına göre değişebilmektedir. Fiyatlara tamamıyla acente bayisi karar vermektedir.

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir