STAR TV BİM’e Satılıyor!

STAR TV BİM’e Satılıyor şeklinde çıkan Uçankuş’un haberine göre Doğuş Grubu’nun STAR TV, NTV ve Kral TV için franchise Marketcilik Lideri BİM’le anlaşmanın sok noktaya geldiği iddia ediliyor.

STAR TV Franchise Marketcilik Lideri BİM’e Satılıyor!

Medya ve marketler zincirleri adına son dakika haberi! Aylardır “satıldı-satılacak” haberleriyle gündemde olan Doğuş Yayın Grubu kanallarının BİM Marketler Grubu’na satılmak üzere olduğu öne sürülmekte.STAR TV BİM'E SATILIYOR

Ferit Şahenk, o şirketin yüzde 25’ini 70 milyon euroya sattı!

Geçtiğimiz günlerde Ferit ŞAHENK’in bizzat katılımıyla bir satış anlaşması daha imzalanmıştı. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, D-Marinas B.V.’ye yapacağı 70 Milyon Euro’luk yatırım ile turizm sektöründeki en büyük sermaye katılımına imza attı. Doğuş Grubu’nun turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinden D- Marinas B.V.’ye önemli bir ortak geldi. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Doğuş Grubu’nun Hırvatistan, Yunanistan ve Türkiye’de 10 marinadan oluşan portföye ve D-Marin markasına sahip iştirakine 70 milyon Euro’luk sermaye yatırımı yaptı. Turizm sektöründe bugüne kadarki en büyük sermaye yatırımını gerçekleştiren EBRD, Hırvatistan, Yunanistan ve Türkiye’de 10 marinası bulunan D-Marin’e ortak oldu. EBRD, D Marinas B.V’nin yaklaşık yüzde 25 hissesine karşılık 70 milyon Euro tutarında yatırım gerçekleştirdi. Turizm alanındaki bu hamlenin ardından medya ayağından da böyle bir atak tam bir bomba niteliğinde. Zaten 8 Haziran itibariyle tüm programlarının yayın hayatına son verme kararı alan ve bir çoğundan da geri adım atmayacakları kesin gözüyle bakılan Star TV’nin, BİM’le arasındaki görüşmelerde son noktalara gelindiği haberleri gündemde.

Daha Öncede Görüşüldü!

Bilindiği üzere Doğuş Grubu daha önce Katarlı Grup beIN’le masaya oturmuş ancak bir türlü anlaşma sağlanamamıştı. Bu anlaşmazlığın üzerine BİM’le yapılan görüşmeler daha fazla önem taşımakta. Ayrıca DOĞUŞ Grubu’nun %30 hissesine sahip olduğu TV8 kanalı içinde tekliflerin masada görüşüldüğü iddia ediliyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir