2018’nin Yeni Trendi 5 Popüler Part Time İş Fikri

2018’nin Yeni Trendi 5 Popüler Part Time İş Fikri

Türkiye’de bu ekonomik şartlar altında iş sahibi yada iş arayan herhangi bir kimse geçimini sürdürmek için zorluk çekiyor. Bir öğrenci, bir aile babası ve ya kendi geçimini sağlamak isteyen bir bayan iş bulabilmek için her gün binlerce dükkanı ziyaret ediyor. Tam zamanlı çalışma yerine yarı zamanlı (Part Time) çalışabileceğiniz işler bulunuyor. Bu işler sayesinde daha kolay ek kazanç elde edebilirsiniz. Part Time iş fikirleri hakkında yapabileceğiniz uygun ve bol kazançlı işlerden bahsedelim.

Tam zamanlı çalışmak yerine daha az çalışıp güzel paralar kazanın 🙂

Part Time, tam zamanlı çalışma yerine yarı zamanlı çalışarak kendi geçiminizi sürdürebileceğiniz işlerdir. Birden fazla yarı zamanlı iki işi birden yaparak tam zamanlı işlere göre daha fazla kazanç edebileceğinizi unutmayın. Part Time iş fikirleri oldukça mantıklı ve doğru değerlendirildiği takdirde güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

5 Popüler Part Time İş Fikri

  • Sosyal Medya Satışları

Trend meslek haline gelen sosyal medya satışları ile part time iş vaktinizi ayırarak 20 – 30 Bin TL kazanç elde edebilirsiniz. Günümüzde popüler uygulamalar arasında yer alan sosyal medya satışlarından instagram ile para kazanma oldukça mantıklıdır.

Popüler uygulama instagram üzerinden açacağınız butik dükkanınız sayesinde hem kazanç sağlayın hem de kendinize daha fazla vakit ayırın. A’dan Z’ye İnstagram para kazanma rehberini inceleyerek bu fikrin size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

  • Aşçılığınız Size Para Kazandırsın

Elinizin lezzetli olduğunuzu düşünüyorsanız bu konunun üzerine düşebilirsiniz. Pasta, yemek yada kurabiyeler ile insanların damak tadını lezzetlendirebilirsiniz. Evde yapacağınız pasta ve kurabiyeleri dükkanlar, partiler ve kafelere satabilirsiniz. Kadınların sık sık düzenlediği ‘gün partilerine’ pasta, börek ve çörekler satabilirsiniz.

Günlük evde hem kendinize vakit ayırıp hem de güzel paralar kazanabileceğiniz bir iştir. Unutmayın, çevrenizin ne kadar gelişmiş olması size o kadar fazla kazanç getirir.

  • Organik Sebzeler Para Kazandırır

Kendi evinizin bahçesinde veya köyde yapacağınız organik sebzeler sayesinde para kazanabilirsiniz. Günümüzde belli başlı kesimler organik sebze ve meyve arayışı içerisinde olduğu için kişiye özel tedarik edebilirsiniz. Örneğin, müşterilerinizin aylık organik sebze ve meyve ihtiyacını karşıladığınız zaman kendinize göre bir kazanç elde edebilirsiniz.

Evinizin bahçesinde böylesine güzel domatesler yetiştirip para kazanmak mümkün 🙂

Organik sebzeler sayesinde hem kendinize vakit ayırın hem de güzel kazançlar elde etmeniz mümkün görünüyor. Organik sebzelerden elde ettiğiniz tohumları satarak ayrıca bir gelir elde edebileceğinizi unutmayın.

  • Sanal Asistanlık

İnternet ortamında işlerin sanal ortamda yürütülmesine yardımcı olan kişidir. Günümüzde işlerin birçoğu internet ortamından halledildiği için E-Ticaret olayında birden fazla sanal asistanlara ihtiyaç duyulur. Örneğin; sanal asistanlar maillerin incelenmesi, telefonlara bakılması, rapor ve sunumların hazırlanması, belli başlı belgelerin bilgisayar ortamına aktarılması vb. sorumlulukları bulunur.

Çocuğunuz varken bile evden sanal asistanlık yapabilirsiniz 🙂

Sanal asistanlık sayesinde güzel paralar elde edebilirsiniz. Günlük tam zamanlı bir işe göre bütün işleri kısa bir zaman diliminde bitirip kendinize vakit ayırabileceğinizi unutmayın. A’dan Z’ye bu meslek hakkında bütün merak ettikleriniz için ‘Sanal Asistanlık’ yazısını inceleyebilirsiniz.

  • Firmaların İlan Dağıtımı

Çevrenizde bulunan dükkan, firma ve ya el ilanı ihtiyacı olan bireysel kişilerin reklamını yapabilirsiniz. Dükkanların el ilanlarını dağıtabileceğinizi söyleyip onlarla belirli rakamlar üzerinden pazarlık yapmalısınız. Bu rakamlar sonucunda çevrenizde bulunan öğrencilere bunu toplu ve uygun şekilde dağıttırın. Bu şekilde çevrenizde bulunan el ilanı işlerini üstlenerek güzel paralar kazanabilirsiniz.

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir