Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanım Koşulları
BayimiKur.com isimli sitemiz kapsamında bayilik veren firmalar, iş fikirleri ve haberler yer almaktadır. Aynı şekilde son eklenen içerik bilgileri de anlık olarak ana sayfamızda belirtilmektedir. Sitemize üye olan firmalardan biri olmak istiyorsanız aşağıda belirtilen üyelik ve kullanım koşullarımızı kabul etmeniz ve buna göre davranmanız gerekmektedir.

1) Sitemizde yer alan tüm bilgileri, firma isimleri ve içerikleri ya da görselleri kullanmanıza BayimiKur olarak izin vermekteyiz. Fakat kullanırken mutlaka bizi kaynak olarak göstermelisiniz. Sitemizdeki içerikler lisans kapsamında koruma altına alınmıştır ve kaynak gösterilmeden başka sitelerde bir kısmının ya da tamamının yer alması 5846 numaralı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu çerçevesinde suç kabul edilmektedir.

2) BayimiKur.com olarak, eğitim, araç kiralama, enerji, kafe, beyaz eşya gibi istekler doğrultusunda kategorilere ayırdığımız firmalar ve bayilikleri hakkında bilgi, yanı sıra, yeni bir şube açmak isteyenlere tavsiyeler verilmesi için oluşturulmuş haber kısmı üzerinden tüm ziyaretçi ve üyelerimize bilgi aktarımı yapılması amaçlanmıştır.

3) BayimiKur servisine bağlı olarak verilen tüm hizmetlerin isimleri, içerik bilgileri ve tüm yasal hakları BayimiKur.com sitesine aittir. Diğer servislerin, bu bilgi ve hizmetleri kopyalamasına, yaymasına ve mühendislik işlemleri uygulatması kesinlikle izin verilmemektedir.

4) BayimiKur, site kullanıcılarının ve aktif üyelerinin bilgilenmesi amacıyla servis ettiği tüm verilerinin doğruluğunu/ geçerliliğini garanti etmektedir. Site olarak direkt sunulan içeriklerde bu sorumluluğun kabul edilmesinin haricinde, 5651 numaralı kanun kapsamında da, kullanıcılarının ürettikleri içeriklerde bunu sorumluluğu onaylamamaktadır.

5) BayimiKur çerçevesince birçok üçüncü kurum ya da bireyle reklam ve sponsorluk anlaşması yapma hakkına tabiidir. Ayrıca, izinli pazarlama ve veri paylaşımı gibi yöntemleri de bu kapsamda kabul edebilir. Tüm bu haklarını ise kanunların ön gördüğü şekilde kullanacağını ve siteye üye olurken ya da iletişime geçerken kullandığınız e- mail ve cep telefonu gibi bilgilerinizi bu öngörülen kanunlar kapsamında ulaşılacağının garantisini vermektedir.

6) BayimiKur.com’da yer alan tüm pazarlama, yeni girişimciler için bilgiler, mağaza açmak, dükkan arama yazıları gibi kategorilerde bulunan içerik bilgileri birer danışmanlık hizmeti ürünü değildir. Sitemiz editörlerince oluşturulmuştur. Bir yorum, öneri ve tavsiye kaynaklı kişisel iletilerdir. Bu nedenle girişim ya da pazarlama konusunda faaliyetlerinizde sitemizi tek başına bir kaynak olarak kullanmanız uygun olmayabilir. Buna ek olarak, tüm bu bilgiler kapsamında kullanıcıların yapmış olduğu hata ve eksikliklerden BayimiKur.com kesinlikle sorumlu kabul edilemez.

7) Sitemize eklenen bayilik ve firmalarca yapılan içerikler, BayimiKur tarafından belirli bir denetime tabi tutulmamaktadır. Lakin, ülkemiz kanunları ve kişilik hakları kapsamınca telif hakkı ihlali, küçük düşürücü ve hakaret/ küfür içeren ifadelerin bu yazılar içerisinde yer alması durumunda BayimiKur.com bu içerikleri kaldırma, değiştirme, durdurma ve kullanıcının üyeliğinin son bulmasına ya da dondurulmasına karar verebilir.

8) BayimiKur sitesi kapsamında firmanızı siteye eklemek ya da iletişim formu üzerinden yetkililere ulaşmak isterseniz, bulunan tüm formlarda bilgilerinizin eksik ve doğru olması tavsiye edilmektedir. İsim bilgileriniz gibi veriler, kısaltma ya da gerçek dışı unsurlar içeriyorsa geri dönüş almanız, yazınızın yayınlanması gibi durumlar aksayabilir.

9) Değişen ya da yürürlükten kaldırılan yasa/ kural ya da düzenlemeler BayimiKur tarafından tek taraflı olarak değiştirilebilme, güncelleme ve kaldırılma hakkına sahiptir.

10) BayimiKur. com, ziyaretçilerine ve üyelerine en iyi hizmeti sunmayı misyon edinmiştir. Bu çerçevede daima tek taraflı olarak site üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

11) Site kullanıcıları ve üyeleri tarafından meydana gelebilecek tüm hukuki sorunlar, ilk olarak, hukuki boyuta taşınmadan çözülmeye çalışılacak, aksi bir durumda ise taraflar mahkemeye yönlendirilecektir.

12) BayimiKur, bahsi geçen bütün yasal kuralları yürürlükte olduğu tarih içerisinde kullanacağını ve tüm içeriklerini kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacağını beyan etmiştir. Sitemiz kapsamında yer alan tüm kategorilerde kullanıcılar bu alanlarla ilgili -varsa- koşulları kabul etmiş sayılmaktadır. Aynı şekilde tüm üye ve ziyaretçiler, BayimiKur çerçevesince sunulan içeriklerden yararlanmak hususunda BayimiKur.com’un garanti sunduğu servisten fazlasını talep edemez.

Siteyi kullanmaya başladığınız ve üye olarak içerik bilgilerinizi girdiğiniz andan itibaren BayimiKur’in kayıtlı kullanıcılarından biri olursunuz ve her iki taraf tarafından da belirttiğimiz tüm bu koşulların kabul edildiği varsayılır. Kullanım şartları size uygun değilse ve kabul etmediğiniz takdirde siteyi kullanmamanız yeterli olacaktır.