KOSGEB Desteğiyle Su Bayiliği Açmak

KOSGEB Desteğiyle Su Bayiliği Açmak

Yeni bir iş kurmak isteyenlerin güvendiği kurum olan KOSGEB sayesinde, her zaman sermayeyi devletten alacağınız bir iş kurabilirsiniz. Ancak seçeceğiniz iş fikri ve yaptığınız harcamalar çok önemlidir. İnsanların akıllarında beliren KOSGEB desteğiyle bayilik alınır mı sorusuna cevap niteliğinde KOSGEB Desteğiyle Su Bayiliği Açmak yazımızı sonuna kadar okuyarak, hangi şartlarda ve ne şekilde destek alacağınızı öğrenebilirsiniz.

KOSGEB, açtığınız işletmeyi ve yaptığınız projeyi kabul ettirmenizle birlikte, 50 bin TL hibe, 100 TL’e kadar da 0 faizli kredi imkanı sunmaktadır. Bu durumdan yararlanmak isteyenler için yeni bir iş fikri olan su bayiliği almakta, KOSGEB tarafından kabul görmektedir. KOSGEB, parayı kime verdiğinizle ilgilenmediği gibi; yalnızca faturaları teslim etmeniz ve özellikle üretim anlamında bir şeyler yapacağınıza inandırmanızı beklemektedir. KOSGEB desteğiyle su bayiliği açmak fikri de, sıklıkla kabul gören projelerden birisidir.

İlk olarak girişimcilik belgesine sahip olmanız gerekir. Girişimcilik belgesini 70 saatlik eğitim sonucunda aldıktan sonra, bayilik alacağınız firmayla iletişime geçin. Güzel bir dükkan kiraladıktan sonra, tadilat işlemlerinizi yaparak bayilik anlaşmanızı sağladıktan sonra, KOSGEB’e başvuru yapabilirsiniz. KOSGEB, kadınlara her zaman daha fazla öncelik verdiği için, başvuruyu yapacak olan bir kadına neredeyse %90 olumlu cevap verilecektir. Erkekler içinde durum aynıdır. Çünkü üretim yapacağınız ve temel ihtiyaç olan su bayiliği konusunda destek alacağınız için, problem yaşamazsınız.

Projenizin onaylanmasının ardından, KOSGEB’den alacağınız desteği, direkt olarak su bayiliği aldığınız firmaya vererek, işinizi kurmuş ve para kazanmaya başlamış olabilirsiniz. Başvuru yapmak için gerekli olan iş planı ve evrakların toplanmasında, KOSGEB desteğiyle su bayiliği açmak konusunda sizlere bayilik verecek firmanın evrakları önceden vermesi de önem arz eder. Eğer bu durumu da halledebilirseniz, cebinizden tek kuruş çıkmadan iş yeri sahibi olabilirsiniz. Bunu halledemediğiniz varsayarsak, kendiniz harcayarak ve bayilik ücreti ödeyerek açacağınız iş yerinizin, daha sonra 50 bin TL hibe ile gelecek olan paraya sahip olmanızla yine destek sonucunda iş yeri sahibi olacağınızı da unutmayın.

Unutmayın, KOSGEB’e üretim projesiyle girmeniz, sizin diğer rakiplerinizden bir adım önde olacağınızı garanti etmeniz anlamına gelecektir.

BayimiKur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir