Türkiye’nin yeni trendi : Köpek Gezdirme İşi

Türkiye’nin yeni trendi : Köpek Gezdirme İşi

Evinde farklı sebeplerden dolayı köpek besleyen hayvan severler bulunuyor. Yalnız yaşayanlar kendilerini kötü hissetmemek için, çocuk sahibi olamayanlar vb. sebeplerden dolayı hayvan besleyen kişiler vakit bulamadığı için köpek bakıcıları arıyor. Bu durumda köpeklerini gezdirmek için bir kişi bulmaları gerekiyor. Türkiye’de ek gelir olarak yapabileceğiniz köpek gezdirme iş fikri hakkında bilgiler sunacağım.

Türkiye’de yeni tanınan fakat yurt dışında çok sık yapılan işlerden birisi köpek bakıcılığıdır. Yurt dışında “Pet Walkers – Dog Walkers” olarak bilinen bu iş ülkemizde yeni tanınmaya başladı. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük illerimizde köpek gezdirme için uygun kişiler aranıyor. Bu iş fikri sadece büyük illerle sınırlı değil, her ilden hayvan sever kişiler gezdirmek için yeterli vakit bulamıyor olabilir.

Ek Gelir İçin Köpek Gezdirme İşi

Türkiye’de yeni tanınan bir iş olmasına rağmen kısa süre içerisinde çok fazla ihtiyaç duyulacağını düşünüyorum. Üniversite öğrencilerinin, ek gelir ihtiyacı bulunanların günde 1 – 2 saat ayırarak yapabilecek oldukça kolay bir iştir. Yurt dışında köpek gezdiren kişiler taleplerin bir çoğuna yetişemediğini ifade ediyor. Türkiye’de birkaç yıl içerisinde bu seviyeye gelebilirsiniz. Bunun için hayvan severler ile etkili bir iletişim, köpeklere iyi davranılması gerekiyor.

Köpek gezdiren bir arkadaşımız işlerini baya arttırmış, sizde gezdirmek istemez misiniz?

Gün içerisinde sadece anlaştığınız saatler içerisinde köpeği evden alıp dışarıda tuvalet ihtiyacını tamamlayıp, biraz gezdirdikten sonra eve geri götürmelisiniz. Hayvan severlerin köpeklerin dışarıya çıkacağı saatleri aynı olan birkaç köpeği aynı anda gezdirerek daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Türkiye’de büyük şehirlerde ihtiyaç haline gelen köpek gezdirme işinin her ilde ihtiyaç olabileceğini unutmayın. Köpek gezdirme işi bulabilmeniz için ‘iş veren’ internet sitelerinde ilanları takip etmelisiniz.

Köpek gezdirme işi ile ne kadar kazanabilirim?

Türkiye’de yeni tanınan bir meslek olmasına rağmen çok güzel kazançlar elde edebileceğinizi unutmayın. Yeni tanınan bu meslek için ortalama bir köpeğin gün içerisinde gezdirilmesi 30 – 50 TL para ödeniyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi aynı saat içerisinde birkaç farklı köpeği gezdirerek hem kazanç hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Samimiyetinize ve köpeklere gösterdiğiniz ilgiden dolayı müşteriler daha fazla para verebilir.

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir