Kazanç Arttırmanın 5 Kolay Yöntemi

Kazanç Arttırmanın 5 Kolay Yöntemi

Sürekli olan insanlar popülasyon döngüsü içerisinde kazandığı paraları ve kendisine düşen kar oranını hesaplamak ile uğraşır. Bunu hesaplamak ile uğraşmak yerine gelirlerini nasıl arttırabileceğini hakkında yorumlar yapsaydı kazandıklarının çok daha fazlasını kazanacaktı. Para kazanmanın basit kuralları vardır, bu kuralları anlayanlar çok kolay paralar kazanabilir. Kazanç arttırmanın farklı yöntemlerini kullanarak kazançlarınızın değiştiğinizi sizde görebilirsiniz.

Bu yöntemleri kendi işletmeniz için uyguladığınız zaman elde ettiğiniz gelirleri arttırabilirsiniz. Zengin bir girişimci olmak istiyorsanız gelirinizi hesaplamak ile vakit kaybetmeyin, onun yerine nasıl daha fazla kazanacağınıza kafa yorun.

Kazanç Arttırmanın 5 Yöntemi

  • Müşteri sayısında artış yakalama,
  • Daha fazla ürün satılması ile işlem hacminde artış sağlama,
  • Müşterilerin sıklığı sağla,
  • Ürün fiyatlarını yükselt.
  • İdeal Müşteriler Üzerine Çaba Harca

Müşteri Sayısı Arttırma

İşletmeciliğini yaptığınız dükkana daha fazla müşteri gelmesini sağlayabilirsiniz. Dükkana daha fazla müşteri gelmesi aynı oranda daha fazla para kazanacağınız anlamına gelir. Bu sayede kazançlarınızı arttırabilmeniz mümkün görünüyor.

                                                                                  Daha fazla müşteriye hitap et 🙂

İşletmeciliğini yaptığınız dükkanın müşteri sayısı arttırmak için daha fazla reklam yapmalısınız. Örneğin, Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya hesaplarından dükkanınızın reklamı yapılmasını sağlayın. Bunun yanı sıra daha fazla kişiye hitap edebilmek için şehrinizde bulunan Billboard panolarına dükkanın reklamını yaptırın.

Ürün Alımına Teşvik Etme

Dükkanınıza gelen müşteri sayısı az olduğu günlerde gelen müşterilerinizden günü karlı çıkarabilirsiniz. Her gelen müşterinin alacağından daha fazla alışveriş yaptırdığınız zaman bunu başarabilirsiniz. Müşteriye daha fazla ürün satılması işlemine ‘upselling’ adı verilir.

Girişimciler, kazanç arttırmanın yollarını denediği zaman kesinlikle Upselling faktörüne profesyonel personeller aracılığıyla yaptırmalıdır. Tüketicinin almak üzere olduğu ürünün bir üst versiyonunun satılması ve ya restoranda menü söylendiği sırada ekstra tatlı ikram edilmesi için kullanılan cümlelere ‘upselling’ denir.

Müşterilerin Daha Sık Gelmelerini Sağla

Düzenli olarak alışveriş yapan bir müşterinizi ayda bir (1) kere görüyorsanız, bu müşterinin ayda 2 ve ya 3 kez gelmesini sağlayabilirsiniz. Müşterinizle kuracağınız iletişimler, tavsiyeler ve ürünlerin satışı konusundaki ilgi müşteriyi memnun edecektir. Bu memnuniyet dükkanın yanından geçtiği zaman aklına gelir ve istemese de dükkana uğrama psikolojisine bürünür.

Müşteriniz her geldiğinde alışveriş yapmasını sağlarsanız daha fazla para kazanmış olursunuz.

Fiyatlarınızı Yükseltin   

Girişimciler yaptığı çalışmaların sonucunda çoğu sektörde ürünü piyasaya göre yüksek olan fiyatların daha hızlı ve çok satıldığını gözlemlemiştir. Bunun üzerine yapılan bir anket sonucunda halkımız pahalı ürünlerin daha kaliteli ve sağlam olduğunu düşündüğü için pahalı ürünleri tercih etmektedir.

Ürünün fiyatını orta seviyeden, bir tık üste çıkar, kalite görüneceği için daha çok satılacaktır.

Ürünleri daha yüksek fiyattan sattığınız zaman işlem hacmi ve sıklığını dert etmeden daha fazla para kazanabilirsiniz. Ürünlerinizi belli bir miktarda yükseltip kazanç arttırmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Müşteri Olmayan / İdeal Müşteri

Dükkana, restorana veya işlettiğiniz mekana her giren insan, müşteriniz değildir. Bazı insanlar çok fazla alışveriş yapmamasına rağmen saatlerce gezinebilir, soru sorabilir ve ürünleri karıştırabilir bu tarz müşteriler sizin personellerinizin enerjisi boş yere harcamaktadır.

Bunun yerine erken satın alan, sık satın alan ve dükkana uğrayan, fazla harcayan, dükkanınızı başka kimselere bahseden ideal tip müşterilerinize daha fazla vakit ayırın. Bu sayede dükkanınıza daha fazla kazanç girmesini sağlayabilirsiniz.

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir