İş Fikri Olmayanlar İçin 2020 İş Fikirleri

İş Fikri Olmayanlar İçin 2020 İş Fikirleri

İş, insanın hayatta kalmak için para kazandığı meslekler bütünüdür. Ancak her dönem farklı işlere ve iş gücüne ihtiyaç duyulu. Örneğin 1900’lü yıllarda daha çok insan gücüne dayalı meslekler popülerken, şimdilerde daha çok yeteneğe ve ön planda olmaya bağlı işler trendini koruyor. İşte iş fikri olmayanlar için 2020 iş fikirleri.

Seyahat Organizatörü

Gün geçtikçe insanların doğaya dönüşü de hızlanmaya başladı. Artık pahalı, lüks tatiller yerini daha çok doğa ile iç içe seyahatlere bıraktı. Tabi bunun için bir planlama da şart. İşte bu noktada devreye giren seyahat organizatörleri, bizler için keşfedilmemiş koyları köyleri buluyor ve müthiş bir tatil planı çiziyor. Bu mesleğin kazancı kadar keyfi de büyük. Tabi gezmeyi seviyor olmanız bu iş fikri için çok önemli.

Organik Gıda Pazarlamacısı

Belki de 21. Yüzyılın en çok kazandıran iş sahası organik gıdadır. Çünkü insanlar doğaya dönerken, beslenme alışkanlıklarından da vazgeçmeye, daha doğal beslenmeye başladı. Özellikle de çocuk sahibi olan aileler de müthiş bir organik beslenme tutkusu ortaya çıktı. Organik gıda işi, 2020 yılının en çok kazandıracak işleri arasında bulunuyor.is-fikri-olmayanlar-icin-2020-is-fikirileri

Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki büyük işletmeler ve markalar da sosyal medya üzerinden ciddi satışlara ulaşabiliyor. Üstelik sosyal medya profili bu işletmeler için ciddi bir de reklam platformu. Hal böyle olunca bu hesapları yönetebilecek uzmanlara ihtiyaç duyuluyor. İşte 2020 yılının en popüler mesleklerinden olması beklenen sosyal medya uzmanı fikri de bu şekilde ortaya çıkıyor.is-fikirileri

Zayıflama ve Sağlıklı Yaşam Merkezi

Sağlıklı yaşama yönelen insanlar, spora da hayatlarında daha fazla yer açmaya başladı. Bu nedenledir ki fitness, pilates ve spor salonları dolup taşıyor. 2020 yılında, zayıflamak ve sağlıklı yaşamak isteyenlere özel hazırlanmış iyi bir sağlıklı yaşam merkezinin boş kalacağı düşünülmüyor. Tabi bu iş için bazı sertifika ve eğitimleri almış olmak şart.

Siber Güvenlik Uzmanı

2020 yılında da kuşkusuz internet çok önemli bir yerde olacak. İşletmelerin de merkezinde yer alan internet, bazen onlar için ciddi tehlikeler oluşturabiliyor. İşte bu noktada devreye giren siber güvenlik uzmanları, şirketlerin internet bağlantılarını korumakla görevlendiriliyor. Bu işin getirisi ise hayli tatmin edici.

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir