İnternet Sitesi Steemit ile Para Kazanma

İnternet Sitesi Steemit ile Para Kazanma

Bilgisayar başında para kazanmak günümüzde meslek haline geldi. İnsanlar beden gücü ile kazanç sağlamak yerine birçok iş platformunun teknoloji ortamına taşınması ile birlikte internet üzerinden kazanç kapılarını araştırıyor. Bilgisayar başında para kazandıran iş fırsatlarının sayısı arttı, talep arttı ve yapacağınız işlerde her sektörde olduğu gibi profesyonel olmak zorundasınız. Steemit ile para kazanma şansınızın olduğunu biliyor musunuz? Steemit hakkında yeterli bilgiye sahip değilsen, okumaya devam etmelisin.

               Steemit ile bilgisayar başında para kazanabilirsin 🙂 Mıknatıs gibi hepsini çek!

İnternet sitesi üzerinden para kazanabileceğiniz yeni bir platform oluşturuldu. Yeni bir platform olduğu için ülkemizde kullanan kişi sayısı oldukça az, sizler önceden araştırıp bilgi sahibi olarak bu işte profesyonel olabilirsiniz. Steemit ile para kazanma hakkında bir takım bilgiler sağlamaya çalışacağım. Bu sayede sizde profesyonel olup kazanç elde etmek için vakit kaybetmenize gerek kalmayacaktır.

İnternet Sitesi Steemit ile Para Kazanma

Bilgisayar başında internet sitesi Steemit ağından para kazanmaya başlamadan önce sistemi tanımanız gerekiyor. Steemit sisteminin ne olduğunu, nasıl para kazandığınızı ve daha fazla para kazanabilmeniz için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim.

Steemit Nedir?

‘Steemit.com’ günümüzde Steem ve Steemit isimleri ile tanınır. Steemit, blok zinciri (blockchain) tabanlı kullanıcılarına kendi ürettiği kripto para üzerinden para kazandırmayı hedefleyen platformdur. Steemit platformunda paylaştığınız içerikler resim, fotoğraf ve ya bir yazı kullanıcılar tarafından oylandığı zaman para kazanırsınız.

Steemit platformunu diğer sosyal medya uygulamaları ile karşılaştırabilirsiniz. Örneğin, Facebook profilinize günlük 1 tane fotoğraf attığınızı düşünün, fotoğrafınız her gün 1 Like (beğeni) alıyor. Steemit üzerinde paylaşacağınız fotoğraf 1 Like (beğeni) aldığı zaman kazanç sağlayabilirsiniz. Tabii ki bu platform içerisinde sadece fotoğraf değil, her şeyi paylaşabilirsiniz.

Steemit’te Nasıl Para Kazanılır?

Steemit ağında para kazanabilmeniz hem kolay hem de zor bir işlemdir. Platform içerisinde kaliteli içeriğiniz yazı, fotoğraf ve ya video olmasına rağmen ‘itibar seviyeniz’ yüksek olmadığı sürece kazanç elde edilmesi zordur. İtibar seviyesi, kullanıcıların platform içerisinde yaptığı yorumlar, oylanan paylaşımları ve kişiler ile olan iletişimleri arttıkça seviyenizde artar. Bu sebeple ilk girdiğiniz zaman yeni bir üye olacağınız için kazançlarınız haliyle düşük olacaktır.

Steemit ağında tanınan bir üye oldukça paylaşımlarınıza daha fazla oy atılır ve kazanç sağlarsınız. Yeni bir üye başkalarına kazandırmak istediği zaman elbette oylama yapabilir fakat yeni bir üye olduğu için 0.0001 SBD değerinde para kazandırabilir.

Paylaşımlarınız üzerinden ve ya insanların paylaştığı içerikleri oylayarak para kazanabilme şansınız vardır. İnsanların paylaştığı içerikleri oylayarak para kazanmanız için platform içerisinde belli seviyelere gelip, itibar puanınızın yüksek olması gerekir. Bu şekilde para kazanma sistemine ise ağ içerisinde ‘küratörlük (curation)’ adı verilmiştir.

Bir içerikten kazandığınız paralar içeriğin alt kısmında ne kadar kazandığınızı, ne kadar kişi oyladığını gösterir ve bütün kullanıcıların kazançları görülebilir. Paylaşım üzerinden elden ettiğiniz kazançlar bir hafta içerisinde Steemit Cüzdanına aktarılır.

Steemit ile Nasıl Para Çekilir?

Steemit ağı üzerinden kazandığınız paralar iki farklı tür olarak sınıflandırılır. Birincisi STEEM, ikincisi ise Steem Dollars (SBD) olarak bilinir. Sizler içerik ürettiğiniz zaman iki farklı şekilde para kazanırsınız. Steem ve SBD parasını aynı anda kazanma şansına sahipsinizdir. Örneğin, bir paylaşımınız toplam da 2$ kazandığı zaman 0.97 SBD, 0.20 STEEM ve geri kalanı kürasyon ödülü yapanlarındır.

Bu paralar yedi gün (1 hafta) sonra cüzdanınıza aktarılır. Cüzdanda bulunan kripto paralarınızı STEEM/SBD kabul eden borsalara taşıdıktan sonra banka cüzdanınıza çekebilmeniz için sizin kullandığınız para birimine dönüştürmelisiniz.

 

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir