Emekli Olduktan Sonra Yapılacak 5 Ek İş Fikri

Emekli Olduktan Sonra Yapılacak 5 Ek İş Fikri

Türkiye’de emekli olduğunuz zaman sadece emekli maaşı ile geçiminizi sağlamanız pekte kolay görünmüyor. Emekli olduğunuz zaman hem hobi olarak hem de emekli maaşınıza ek gelir olarak yapabileceğiniz bir takım işler bulunuyor. Tam zamanlı çalışmak yerine kendi yeteneklerinize, performansınıza ve becerilerinize bağlı kalarak yapacağınız güzel ek iş imkanları bulunuyor.

Emekli olduğunuz zaman eskisi gibi güçlü olmadığınızı ve tam zamanlı çalışmak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Kendi beceri ve deneyimlerinizi kullanarak ek gelir elde edebileceğiniz popüler size uygun iş fikirlerini inceleyelim.

Emekliler İçin Popüler Ek İş Fikirleri

Size en uygun iş fikrini belirledikten sonra bu iş hakkında ilanları inceleyebilirsiniz. Eş, dost ve ya çevreniz yardımı ile bu işe adım atarak ek gelir elde etmeye başlayın.

  • Tur Rehberi

Seyahat firmaları düzenlediği turların başında bir çevirmen ve rehber arıyor. Yabancı dili bulunan ve gezmeyi seven emeklilerin yapabileceği en kolay iştir. Rota hakkında önemli bilgi sahibi olmalı ve bu bilgileri insanlara aktarmalısınız.

Hem gezip hem de insanlara bildiklerinizi anlatabileceğiniz oldukça keyifli bir meslek 🙂

Yabancı dil bilginiz ile bu sektörde emekli maaşınızdan daha fazla para kazanabileceğinizi unutmayın. Hem gezin hem de para kazanma fikri bulunan emekliler için tur rehberliği harika bir meslektir. Seyahat firmaları ve tur düzenleyen kişiler ile iletişime geçerek iş başvurusu yapabilirsiniz.

  • Çocuk – Bebek Bakımları

Bütün hayatınız boyunca dışarıda çalışmaktan sıkıldınız mı? Evde oturduğunuz yerden torunlarınızı severcesine çocuk ve bebeklerin bakımı ile ilgilenerek para kazanabilirsiniz. Çocukları seven bir yapınız varsa bu meslek çok kolaydır. Kendi tecrübe ve deneyimlerinizi yeni evli çiftlerin çocuklarına yansıtın, onlar sağlıklı ve kaliteli birer birey olmasını sağlayın.

Çocuk ve bebek bakımı için çevrenizde bulunan kişilere iş aradığınızı belirtebilirsiniz. Tecrübelerinizden dolayı kısa süre içerisinde iş bulacağınızı düşünüyoruz. Bu sektörde çok fazla enerji harcayacağınızı ve yorulacağınızı unutmayın.

  • Dekorasyon Malzemeleri – Boyama

Günümüzün yeni evli çiftleri evlerin dekorasyonlarına büyük önem gösteriyor. Farklı odaların konseptlerine uygun dekorasyon malzemesi alabilmek için büyük paralar ödüyor. Dekorasyon malzemelerinin boyamalarını yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Kozalakları, kütükleri, sehpaları vb. eşyaları böyle boyamak ister misiniz?

Boyacılık hakkında fikir sahibi olmayan emekliler halk eğitim kurslarına ücretsiz katılım sağlayarak bu mesleği yerine getirebilir. Dekorasyon malzemelerinin boyanması hem zevkli hem de ek iş için harika paralar kazandırır.

  • İncik, Boncuk ve Dövme – El İşi

Türkiye’deki gençlerin bileklik, boncuk ve hint kınası ile yapacağınız dövmeler ilgisini çekecektir. Bulunduğunuz il ve semtin işlek bir caddesinde kiralayacağınız küçük bir dükkan sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz.

El işi bileklikler ve hint kınası ile yapacağınız dövmeler sayesinde güzel ek gelir elde edebilirsiniz. Bu konuda el işi beceriniz bulunmuyorsa halk eğitim kurslarına ücretsiz katılım sağlayabilirsiniz.

  • Bayilik Veren Firmalar

Uzun yıllar boyunca başkalarının personeli olmaktan sıkılmadınız mı? Kendi işinizin patronu olmak için binlerce bayilik veren firmalar bulunuyor. Kıyıda köşede bulunan bir miktar sermayenizi size en uygun bayilik fikri ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Bayilik veren firmalar ile alacağınız bayilik sonrasında emekli maaşınızı tamamen unutabilirsiniz. Patron olmanın keyfini sizde tahmin edebiliyorsunuz.

 

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir