DEVLET DESTEKLİ İŞ FİKİRLERİ

DEVLET DESTEKLİ İŞ FİKİRLERİ

Bazı iş alanlarında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB tarafından çeşitli destekler sunulmaktadır. Sanayi alanında yatırım yapmak isteyen, üretim yapmak isteyenler için ekonomide rekabeti artırmak ve ekonomik olarak gelişme sağlayabilmek için, devlet tarafından para desteği verilmektedir.

Bunu desteklerin çeşitli koşulları vardır. Bu koşullara uygun olarak proje hazırlanması, projenin onaylanması ile birlikte para desteği verilmeye başlanmaktadır. Verilen destekler, girişimcilik, genel destek, iş birliği ve güç birliği, kobi ve kobi gelişim destek, endüstriyel uygulamalar, teknolojik ürünler, kuluçka merkezi, Laboratuvar Hizmetleri gibi gruplara ayrılmıştır.

Bu tür sektörlerde yatırım ve üretim yapmak isteyen binlerce kişi 2017 yılında KOSGEB desteği almışlar ve işyerleri açmışlardır. Devletin bu alanda geçen yıl devlet desteği almış bazı iş alanlarını sizler için bir araya getirdik.

Salatsa Cafe ve Restoran işi için, Doğal Cilt Bakım Ürünleri, Et Mangal Tesisi, Düşünce gücüyle hareket eden Robot, Sesli Göz Projesi, Börekçi Dükkanı, Kişiselleştirilmiş kemoterapi programı, Cevizli salça üretimi, El işi plaj elbisesi, Ütü Evi, E-kapıcı, Biyometrik kredi kartı, Kişiye özel ayakkabı ve çanta, Seramik Tasarım Atölyesi, Motorlu Vale Servisi, Kantinci, Balık evi, El Sanatları, Naylon ve kauçuktan kompozit malzeme üretimi, Girit Mutfağı, Bayilik Açmak, Mücevher Tasarımı, Örgü oyuncaklar, Ambalajlama Makinesi gibi alanlarda devlet desteği alınmıştır.

Eğer Sermaye Arayan Girişimci İseniz!

Eğer sizde sermayenizi devlet teşvikleri ve hibe kredileri üzerinden almayı hedefleyen bir girşimci iseniz ve aklınızdaki projelerde karar kılmakta zorlanıyorsanız, bu kısımda sizlere vereceğimiz örneklerle kıyas yaparak net bir düşünceye sahip olabilirsiniz. Devletin destek kurumlarından olan KOSGEB, hiç sermayesi olmadan hibe kredi verme konusunda oldukça titiz ve çekimser. Oluşturdurğunuz proje sunumu oldukça dikkat çekici olmalı ki size destek çıksın. Eğer projenizi piyasa analizleri ve destekleyici geliştirme planları ile birlikte güzel bir şekilde sunarsanız ilk olarak girişimci desteği alıp işletmenizi kurar ardından da projeniz için alacağınız hibe kredi sayesinde hedeflerinize ulaşmak adına yola koyulabilirsiniz. Tabi bu noktada bir kısım ödemelerinizi yapmanız adına Kosgeb bir beklentiye girebilmekte. Kosgeb girişimciliğinizdeki ciddiyeti görme adına bu durumuda maruz görmenizi istiyor.

Destek Alınabilecek İş Fikirleri

Bu kısımda sizelere destek alınabilecek iş fikirlerini daha önceden başarıya ulaşmış kişilerin girişim örnekleri üzerinden yansıtacağız;

  • Çamaşırhane İşletmesi (kuru-ıslak temizleme, ütü evleri)
  • Akıllı İş Makineleri Üretimi
  • Farklı Konsept Kafeler
  • İHA (insansız hava aracı) Üretimi
  • Et Mangal Tesisleri
  • Kişiye Özel Ürün Üretimi
  • Robotik Sistemler Üretimi
  • Moto Vale Hizmeti
  • Konsept Bayilik Alımı
  • Yazılımsal Üretimler

Siz de kafanıza yatan bir iş kolu ile ilgili devlet desteği alabilmek için KOSGEB resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BAYİMİKUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir