Bayilik Veren Gıda Firmaları

Bayilik Veren Gıda Firmaları

Halk tarafından güvenilirliliği benimsenmiş ve tanınmış markalar ile işletme kurmak izlenilecek en güzel yollardan biridir. Bunun için ciddi aşamalardan geçen bu firmalar bayilik ( franchise ) verdikleri girişimcilere bunun bedelini yansıtırlar. Ancak belli dönemlerde pazar edinmek için ücretsiz olarak girişimcilere bayilik olanağı sağlamaktadırlar. 2020 senesinde gıda başta olmak üzere giyim, kahve gibi sektörlerde bayilik veren gıda firmaları şunlardır:

Eti Beyaz Döner Bayiliği

İstanbul da 2001 yılında açılan küçük bir dükkânken 2011 yılında orijinal tat ve değişik lezzetler sayesinde İstanbul da birçok şube daha açtı. Müşteri sayısında büyük artışlara ulaştı. Daha sonra markasını tescil ettirdi ve Tarım ve Orman Bakanlığı‘ndan tüm izinleri de aldı. İstanbul da hemen hemen her yerde şube açan Eti beyaz döner, ülkemizde 1 yıl içerisinde 12 kadar ücretsiz bayilik vereceğini belirtti. İsim hakkı talebinde ise bulunmamaktadırlar.

Hacı Ali Oğlu Çiğ Köfte Bayiliği

1999 Yılında kurulan bu firma ülke içinde 280, ülke dışında 2 şube açmıştır. Ülke içi yatırımı önemseyen bir firmadır. Bayilik için başvurulduğunda isim hakkı bedeli almazlar. Bu iş yerini açmak için 10.000 TL sermaye gereklidir. Yüzde yüz kar oranı olan bir iş olarak tanımlanmaktadır.

CHİCKER’S Bayiliği

Ülkemizde kızarmış tavuk üzerine çalışan bu firma ülkemizde toplam 32 şube açmıştır.Bayilik için ücret istememektedir.Yurt dışında sunulan bir lezzet olan ”chicken tavuk” hizmeti her şubesinde verilmektedir.

Sosyete Çiğ Köfte

Firma sadece iş ortaklarına ücretsiz franchise olanağı sağlamak ile yetinmemiştir.

Ayrıca;

 • Ücretsiz isim hakkı
 • Ücretsiz eğitimler
 • Açılışa özel ücretsiz destek
 • Organizasyon gibi hizmetler sağlamaktadır.

Sosyete Çiğ Köfte aynı zamanda sadece 5.990 TL den başlayan rakamlar ile iş yeri sahibi yapmaktadır.

bayilik-veren-gida-firmalari

Sermayesiz Bayilik Veren Giyim Firmaları

Bay, bayan (tesettür) ve çocuk giyim sektörü yatırımcılarına güzel kazançlar sağlayan sektörler arasındadır. Hem ücretsiz ve sermayesiz hem de bilinmiş bir markanın giyim bayiliğini almak zor olacaktır. Ancak kalitesi yüksek olup size destek sağlayacak firmalar şu şekilde sıralanabilir:

MİSO: Bayan giyimi üzerine ücretsiz bayilik vermektedir. Sadece bayan giyimi değil kadınlara yönelik ”ÇANTA ve TAKI & AKSESUAR ” ürünleri de sunmaktadır.

Pierre cassi: 1965 yılında iş hayatına adım atmış olup, erkek giyim üzerine üretim yapan bir firmadır. Sadece Türkiye’de değil Avrupa ve KKTC ‘de de bayilik vermektedir.

Miss Taşan Bayan Tesettür: Bayan tesettür üzerine kaliteli ürünler üreten bayilik almak isteyenler için oldukça kaliteli ürünler üreten bir firmadır.

Ücretsiz Bayilik Veren Kahve Firmaları

İstanbul geneli olmak başta Arabica ile Tully’s dahil olmak üzere bütün 81 ilimizde kahve bayiliği veren en prestijli firmalardan bazıları şunlardır :

 • Kahveci Efendi
 • Şehri Aziz Dibek Kahveci
 • Nish Kahve
 • Ehl-i Kahve
 • Mambocıno Kahve
 • Portofilter Coffee
 • Fine Coffee
 • Demlik

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir