Az Yatırımla ARGE’ye Sahip İş Modelleri

Az Yatırımla ARGE’ye Sahip İş Modelleri

Az Yatırımla ARGE’ye Sahip İş Modelleri

Az yatırımla ARGE’ye sahip iş modelleri, iş kurma maliyetlerinin daha az olması için girişimcilerin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Yatırımcılar ve girişimciler iş fikirlerini gerçek hayata aktarırken mümkün mertebede daha az maliyetli olmasına dikkat ederler. Bu konuda en mantıklı yapılacak olan ise herhangi bir markanın franchise marka kullanım hakkını almak veya bayiliğini kullanmaktır. Çünkü bu sayede ARGE çalışmaları için herhangi bir maliyet oluşmaz. ARGE çalışmaları marka tarafından gerçekleştirilir.

Az yatırım ile iş kurmak isteyen girişimciler için franchise iş modelleri ve bayilikler biçilmiş birer kaftandır.

Neden ARGE Çalışması Yapılmalıdır?

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ortamından sürekli olarak markaların ARGE’ye bir kaynak ayırmaları gerekmektedir. Çünkü insanlar teknolojinin gelişmesiyle birlikte gittikçe akıllı telefon ve mobil cihaz kullanım oranlarını arttırmaktadırlar. Bu mobil cihaz kullanım oranlarının artması da markalar için kendilerini geliştirmeleri gereken bir alandır. Çünkü son günlerdeki en kullanılabilir mobil uygulamalar sipariş içeren yazılımlardır.

Markaların ARGE çalışmalarını yaparak bu alanda kendilerini geliştirmeleri son derece önem arz etmektedir. Bir yatırımcı olarak franchise bir marka hakkını kiralayarak veya bayiliğini alarak bu gibi ARGE maliyetlerinden kurtulabilirsiniz. Bayilik almanın bir avantajı da bu gibi hali hazırda marka tarafından hazırlanan teknolojik uygulamalardır. Bu sebeplerden ötürüdür ki her markanın kendini sürekli ARGE çalışmaları ile geliştirmesi gerekmektedir.

Franchise İş Modelinde ARGE Çalışmaları Kim Tarafından Yapılır?

Franchise iş modellerinde ARGE yani araştırma ve geliştirme işlemleri markanın ana yapısı tarafından yapılır. Bazı franchise markaları için bu sistem değişiklik gösterebilmektedir. Franchise bir markaya sahipseniz ve kiralamak, kullanmak istiyorsanız sizin ARGE gibi bir sorununuz bulunmayacaktır. Bu tarz iş geliştirmeleri genel olarak markanın ana yapısı üzerinde yapılacak ve sizlere ekstra olarak bir ARGE maliyeti oluşturmayacaktır. Bayilik ve franchise iş modellerinin avantajları arasında en dikkat çeken unsur bu gibi iş geliştirmelerinin maliyetsiz bir şekilde gerçekleşmesidir.

ARGE Nedir?

ARGE herhangi bir iş girişimi içerisinde işin geliştirilmesi ve oluşan teknolojik koşullara ayak uydurabilmesi için yapılan araştırma ve geliştirme işlemleridir.

Makale Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir