2019 Devlet Destekli İş Fikirleri

2019 Devlet Destekli İş Fikirleri

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]
2019-Devlet-Destekli-İş-FikirleriEkonomiye destek sağlamak adına bireylere çeşitli iş fikirlerinde destek sağlayan devlet, maddi olarak belirli ücretleri temin ediyor. Küçük ve orta dereceli işletmelere maddi kaynak sağlayan KOSGEB, kullandırdığı faizsiz kredilerle sermaye ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu süreçte belirli şartları sağlayan kişiler, faizsiz kredilerden faydalanarak işletmelerini kurabiliyor.

KOSGEB Faizsiz Kredi

Girişimcilik sertifikası vermek adına çeşitli kurslar düzenleyen KOSGEB, bu sertifikayı edinen kişilere yüksek miktarlarda kredi veriyor. Bu sertifikayı edindikten sonra kendinize ait orijinal iş fikirlerini KOSGEB üzerine sunabilirsiniz. Bu iş fikirlerini düzenli bir plan halinde kuruma sunduğunuz zaman gerekli incelemeler yapılır ve sermaye desteği sağlanır. KOSGEB tarafından verilen hibe kredilerinde 50 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek sağlanıyor.

Bunun yanı sıra sıfır faizli olarak 100 bin TL’ye kadar sermaye desteği de alabilirsiniz. KOSGEB’in verdiği bu destekler; girişimcilik, iş birliği, KOBİ destek, endüstriyel uygulamalar ve laboratuvar hizmetleri gibi kollara ayrılmış durumdadır. Sunacağınız iş fikirleri bu destek kollarından birisine dahil edilir ve hibe desteği buna göre belirlenir.

Devletten Destek Alınabilecek İş Fikirleri

KOSGEB tarafından sunulan kredilerde özellikle belirli iş alanlarına yoğun eğilim vardır. Özellikle teknoloji, giyim ve yiyecek sektörlerinde büyük bir hibe desteği sağlanıyor. Çamaşırhane işletmeleri, yazılım şirketleri, robotik sistemler üretimi, ilginç konsept kafeler, et-mangal tesisleri gibi fikirler; kredi kullanımının en yoğun olduğu iş alanlarıdır.

Bu iş kollarıyla alakalı olarak orijinal fikirler üreten ve bunları doğru bir plan dahilinde KOSGEB’e sunan kişiler, kredi desteği alabilir. KOSGEB kredilerinde her iş alanına uygun olarak belirli kriterler vardır. Ayrıca yaş ve eğitim hususlarında da belirli şartlar bulunabilir. Bu şartları öğrendikten sonra iş planlarını buna uygun yapabilirsiniz.
[/av_textblock]

[av_hr class=’default’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=”]

[av_blog blog_type=’posts’ categories=’267′ link=’category’ blog_style=’blog-grid’ columns=’3′ contents=’title_read_more’ content_length=’content’ preview_mode=’auto’ image_size=’portfolio’ items=’3′ offset=’0′ paginate=’yes’ conditional=”]

BAYİMİKUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir